אנונו רפי

4 כללים לבניית ממד תקני​

בניית ממד תקני​ - 4 כללים

מאז ומתמיד שירת הממד את בני הבית כמקום מבטחים מפני רקטות וירי טילים ובמיוחד במדינה שלנו – ממד זה משהו מאוד חשוב בגלל האיום הבטחוני של המדינות השכנות. אך, בשנים האחרונות אנחנו עדים לחשש מפני רעידות אדמה ששוררות במקום ולכן, הממד הפך לעוד יותר נחוץ בימינו. אבל איך בדיוק בונים את הממד במדינה שלנו ומהם ארבעת הכללים החשובים לבניית ממד תקני?

על כל השאלות האלו אספנו במיוחד עבורכם את התשובות החשובות.

מה הוא ממד לבית פרטי?

בעשורים האחרונים הבניה בישראל התרחבה והתחילו לבנות שכונות רבות עם בנייני מגורים גבוהים, כשלכל דירה ישנו חדר ממד תקני ובטוח שיכול לשמש כמקום מבטחים מפני ירי טילים או רעידות אדמה באזור. אבל בשנים האחרונות גם אנחנו רואים בתים פרטיים שגם בהם בונים ממד, ואילו שממד לבית פרטי הפך לנפוץ בזכות רעידות האדמה המתגברות באזור.

ממד תקני חייב להכיל בתוכו פרמטרים קפדניים של בנייה שיוכלו לשמור על מבנה תקין ובטוח לכל בני הבית בעת רעידת אדמה.

ממד פרטי

איך בונים ממד תקני?

ישנם 4 כללים מרכזיים לבניית ממד תקני, בעוד שכל אחד מהכללים הללו נחוץ כדי שהממד יחשב ליציב.

  1. כלל מספר אחד – בנייה מבטון וברזל

אחת הסיבות שבגללן ממד נחשב למקום חזק ויציב מפני ירי טילים ורעידות אדמה, זה בגלל שהוא עשוי מחומרים חזקים ויציבים. בטון נחשב לחומר בניה חזק במיוחד ועוד אם יש לו עובי רב, אז הוא יחזיק מעמד גם במהלך ירי טילים. כל המבנים בארץ ומרבית המבנים בעולם משולבים בבנייתם עם חומר הברזל שגם הוא נחשב לחומר חזק ויציב שיעמוד בתנאים קשים ויספק את ההגנה הדרושה לכל דיירי הבית.

  1. עובי הממד

ממד חייב להיות עבה, עבה הרבה יותר מאשר קירות רגילים בבתים. עובי הממד חייב להיות לפחות פי שתיים מעובי קיר סטנדרטי, וזאת כדי לספק את ההגנה הדרושה בזמן ירי טילים, רעידות אדמה או כל דבר אחר שעלול להתרחש. חשוב תמיד לזכור כי לא משנה מה העובי של הממד (גם אם הממד מאוד עבה, יהיה אפשר לפרוץ אותו בקלות).

  1. בניה עמוקה

ברגע שבונים ממד, חייבים לוודא שהממד עומד יציב, זאת בדיוק הסיבה שבניה עמוקה חשובה, כי רק כשבונים מבנה מסוים בעומק המתאים ועם הקונסטרוקציה הנכונה, הבניין יחזיק מעמד גם ברעידות אדמה חזקות.

  1. פרמטרים לממד על פי חוק

החוק קובע שגודל הממד לא יעלה על פני 9 מ"ר ואילו שרוחבו לא יהיה מעל 1.60 ס"מ. גובה הממד חייב להיות 2.5-2.8 מטרים ולא יותר. החוק גם קובע את הפרמטרים של חלון המילוט של הממד שחייבים לעמוד בתקנים המינימאליים של משרד פיקוד העורף.

תכנון בית עם ממד תקני

רפי אנונו – הנדסת מבנים ברחבי חיפה והסביבה

אנחנו ברפי אנונו, הנדסת מבנים בע"מ, מתמחים בבניית ממד לבית פרטי. ממד תקני חייב לעמוד בפרמטרים מסוימים שאותם אנחנו נשמח לערוך עבורכם. שנים רבות של ניסיון הביאו אותנו לפיתוח ידע מעשי ומקצועי בשטח ועל כן, זאת הסיבה שהלקוחות שלנו אהבו את הפרויקט שלהם וחוזרים להזמין דרכנו עבודה.

אם אתם מחפשים חברה לבניית ממד או שמא אתם מעוניינים לחזק את הבניין שלכם – אנחנו זו הכתובת. השאירו את הפרטים שלכם באתר שלנו ואנחנו נשמח לחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן