אנונו רפי

שיקום מבנים ישנים

שיקום מבנים ישנים

שיקום מבנים ישנים הוא תהליך קשה ויקר. צריך הרבה זמן וכסף כדי להחזיר את הבניין למצבו המקורי. אבל זה שווה את זה, כי הבניינים האלה הם חלק חשוב מההיסטוריה שלנו.

שיקום מבנים ישנים | church-reconstruction-close-up

סיבות לשיקום מבנים ישנים

  • הם מהווים יעד תיירותי אטרקטיבי
  • ניתן להשתמש בהם למטרות אחרות כגון משרדים או אזורי מגורים
  • הם יכולים לעזור להחיות את כלכלת העיר

מבנים היסטוריים משוחזרים לתפארתם המקורית בכל רחבי העולם. תהליך השיקום הוא תהליך קשה, אבל הוא שווה את זה בגלל הערך התרבותי וההיסטוריה שמחזיקים מבנים אלה.

איך עושים שיקום מבנים ישנים ?

תהליך השיקום מתחיל בהערכה של המבנה כדי לקבוע מה צריך לעשות על מנת לשמר את שלמותו ההיסטורית. הרבה פעמים זה אומר שצריך להרוס חלקים מסוימים בבניין כדי שחלקים אחרים ישמרו. תלוי כמה צריך להרוס, יש דרכים שונות שזה יכול לקרות. לפעמים, אין אופציות אחרות מלבד להרוס בניין לחלוטין ולבנות מחדש מאפס. ישנן מספר דרכים בהן ניתן לשקם מבנים:

שיקום אסתטי

שחזור מסוג זה נועד ברובו לשחזר את המבנה החיצוני והפנימי על מנת שייראה כמו פעם שנבנה לראשונה.

שיקום מבני

 שיקום מבני מתמקד בתיקון כל נזק מבני שנגרם למבנה, כגון סדקים בקירות או ביסודות.

שיקום מבנים היסטוריים

שיקום היסטורי נועד לשמר את המשמעות ההיסטורית של הבניין על-ידי לוודא שכל השינויים שבוצעו תואמים את העיצוב או הארכיטקטורה המקוריים שלו.

שיקום מבנים ישנים | wooden-scaffolding-around-restored-antique-building

באילו חומרים משתמשים בשיקום מבנים ?

תהליך השיקום הוא תהליך ארוך ומאתגר. אחת המשימות הקשות ביותר היא לברר באילו חומרים נעשה שימוש בבנייה המקורית של המבנה. על מנת לשחזר מבנה יש צורך לדעת באילו חומרים השתמשו בבנייתו המקורית. ניתן לעשות זאת על ידי ניתוח דגימות מהבניין עצמו או מבניינים אחרים שנבנו באותו זמן ובאותו אזור. המונח "שיקום" משמש בהקשר של שימור מבנים ישנים. המטרה היא להחזיר את המבנים הללו למצבם המקורי.

התהליך כולל תיקון, ניקוי ולעיתים החלפת חלקים במבנה שאינם מקוריים

דילוג לתוכן