אנונו רפי

קונסטרוקטור - מיהו?

קונסטרוקטור - מיהו?

כאשר מעוניינים לבנות פרויקט נדלן רחב היקף, המילה "קונסטרוקטור" מתחילה לצוץ שוב ושוב. ולמרות שחלקנו יודעים באופן כללי מה המושג הזה טומן בחובו, רבים מאיתנו עדיין אינם מבינים מיהו הקונסטרוקטור ובאילו מצבים נצטרך את שירותיו.

קוסנטרוקטור מאמר closeup-engineer-construction-site (1)

מיהו קונסטרוקטור?

נתחיל מראשית הדברים מכיוון שקונסטרוקטור הוא ביטוי המאפיין מהנדסי בנייה המומחים בניהול, תכנון ופיקוח בניה מתקדמים. הקונסטרוקטור הוא בעצם הראשות המבצעת, בזמן שהאדריכל הוא המוח מאחורי עיצוב הפרויקט ופירוט בנייתו. מהנדס קונסטרוקטור אחראי לבנות את הפרויקט שתכנן האדריכל ולהתאים אותה לפרקטיות של החיים. זאת, תוך כדי בחירת מיקום עמודי הבניין, תכנון עובי הבטון שיצפה את הקירות, רצפת הבניין ולפקח על תהליך הבניה כך שיעמוד בכל תקני הבטיחות והגנה מפני רעידות אדמה.

הקונסטרוקטור עצמו אינו חייב להיות בשטח העבודה בכל יום אלא מגיע בכדי לבצע פיקוח בניה על מבנה מסוים, מה שמאפשר לו לפקח על מגוון רחב של פרויקטים שונים בתחומי הבניה והנדל"ן.

מה צריך לעשות כשמתכננים לבנות בניין?

כאשר מעוניינים לבנות מבנה, דבר ראשון שיש לעשות זה לבחור חברת קונסטרוקציה שתהיה אמונה על מערך התכנון, הפיקוח והבניה בשטח ותשכור שירותי קבלן לצורך ביצוע עבודות נוספות.  חברת בנייה תספק מהנדסי קונסטרוקציה מקצועיים שיוכלו לתכנן בפועל את מערך הבניה המתאים לתנאי השטח, תוך התחשבות בסוג האדמה, הסלע וגובה המבנה שהולך להיבנות.

לא אחת, נוצר שיח בין האדריכלים למהנדסי הקונסטרוקציה על אופן ביצוע העבודה – ובזמן שאדריכלים רבים חולמים לייצר את המבנה המעוצב והמקורי ביותר, מתרחשים שינויים רבים במערכי האדריכלים וזאת כי לא תמיד תנאי השטח יכולים להתאים לעיצוב שיצרו.

קוסנטרוקטור מאמר sketch-new-construction (1)

מה המשמעות בבחירת קונסטרוקטור בעל ניסיון?

אם אתם מתכננים להקים מבנה גדול,  חד משמעית שאתם חייבים לבחור בקונסטרוקטור בעל ניסיון. וזה, כדי שהתוצאה תתבצע על הצד האיכותי ביותר תוך כדי תכנון פרקטי לתהליך בניה יעילה. תחשבו רגע על פרויקטים שונים בארץ, שלוקח להם הרבה זמן להיבנות. אתם לא רוצים שזה יקרה לפרויקט שלכם. זאת בדיוק הסיבה שפיקוח וניהול מערך הבניה חייב להתבצע על ידי קונסטרוקטור בעל ניסיון. חברת בנייה שתדע לנהל נכון ובאופן עקבי את העבודה המתבצעת, לוודא עם קבלני הבניה השונים את איכות העבודה שלהם, ועוד. ניהול פרויקט בניה זה אחראיות גדולה מאוד – הן לרכושי הדירות,  למזמין הפרויקט,  והן לבטיחות העובדים באתר הבניה.

רפי אנונו - קונסטרוקטור בחיפה

אנחנו בחברת רפי אנונו, מציעים לכם שירותי קונסטרוקציה מתקדמים בשוק הישראלי, וערוכים לספק לכם מענה לכל פרויקט בניה קטן או גדול. ברשותנו צוות מקצועי ומוכשר עם ניסיון רב שנים בעל ניסיון בפרויקטי בניה שונים היוצר תיק עבודות מרשים.

דילוג לתוכן