אנונו רפי

פיקוח בנייה

פיקוח בניה

אם החלטתם לבנות מבנה חדש, ואתם בעיצומו של חיפוש אחר מהנדס קונסטרוקטור או פיקוח בנייה, המאמר הבא הוא עבורכם. נדבר בו אודות תהליך פיקוח בניה, מה הוא כולל? מה עושה חברה לפיקוח בניה? אך לפני, בואו ונבין במה מתעסקת חברה לניהול פרויקטים בבניה

פיקוח בניה מאמר | בתמונה: גבר צעיר עם קסדת בטיחות מסתכל למרחק באתר בנייה שמאחוריו בניינים

ניהול פרויקטים בבניה - למה חשוב לשים לב?

 כל חברה מקצועית בעלת ניסיון להנדסת מבנים תדע לפקח ולנהל פרויקטים בבניה באמצעות ביצוע מספר בדיקות חשובות. נתחיל בזאת, שעוד לפני שבכלל מתחילים לבנות, החברה שתיקח על עצמה לפקח על הבנייה, תהיה חייבת ליצור תרשים מדויק לפרוייקט. בנוסף, המהנדס האזרחי שינהל את פרויקט הבניה, יצטרך להחליט באופן חד משמעי היכן יוצבו עמודי המבנה, ויצטרכך לארגן ולנהל מפגשים משותפים בשטח עם קבלני הביצוע בכדי לוודא כי אופן העבודה מובן לכל הצדדים. 

לאחר ששלב התכנון הראשוני יתואם מול אנשי השטח, מנהלי פרוייקט בניה יוודאו את אופן ביצוע כל שלב שנעשה ויארגנו לוח זמנים הגיוני בשביל לאפשר עבודה רציפה. בכל שלב, נדרשת בדיקת המבנה ויציבותו על פי הפרמטרים והמדדים המחמירים ביותר. זאת בדיוק הסיבה שהשלב החשוב ביותר (תכנון מערך הבניה) יהיה קפדני ומדויק בכדי שלא תיווצרנה בעיות בזמן הבנייה עצמה כך שבסופו של דבר תהליך הבניה יהיה בטיחותי ואיכותי. 

מפקח בנייה - אחריות על חוזים וקבלני המשנה

החברה שתספק לכם שירותי פיקוח בניה תהיה גם אחראית לספק קבלנים וקבלני משנה לפרויקט הבנייה. מפקח בניה הוא האחראי לחתימת החוזים מול הקבלנים והמהנדסים השונים שייקחו חלק במערך הבניה עצמו. בעצם, ניהול פרויקטי בנייה מצריכים תכנון שלבי עבודה נכונה וכן התנהלות תקציבית אחראית. מפקח בנייה חייב לדעת כמה עולה לו לעשות כל שלב בניה, ומהם הסכומים הריאליים שיש לשלם לקבלנים השונים.

פיקוח בנייה מאמר - בתמונה: מהנדס-פיקוח-בנייה מביט על פרוייקט בנייה (1)

רפי אנונו – ניהול ופיקוח בניה

לא נהיים אנשי מקצוע בעלי ניסיון ביום אחד. זהו בדיוק הדגש שכדאי לכם לשים אליו לב בעת חיפוש חברה לפיקוח בנייה וניהול.. חברה וותיקה, עם תיק עבודות עשיר ומגוון, עם הצוות המקצועי והאיכותי ביותר בתחום זאת בדיוק החברה שאתם תזדקקו לה בכדי להרים פרויקט בניה רחב היקף, שלא נדבר על החשיבות של עמידה בלוחות זמנים אשר להם יש השפעה ישירה על ההוצאות וההכנסות של הפרויקט.

דילוג לתוכן