אנונו רפי

פיקוח בניה עם חברה מקצועית

חברה מקצועית לפיקוח בנייה

כל אתר בניה טומן בתוכו סכנות ממשיות גדולות הן עבור העובדים והן עבור הציוד שבאמצעותו מתבצעת הבניה, ועל הסכנות הללו מפקחים מהנדסים מקצועיים מן השורה אשר אחראים על פיקוח בנייה בפרויקט המיועד, בעוד שניהול ופיקוח בניה מצריך ידע רב וממשי והסתכלות מרחבית על כלל הפרויקט לצד אבחון של תהליכי ביניים המתבצעים מדי יום ודורשים מעקב מקצועי ועקבי בכדי שפרויקט הבניה יעמוד בלוח הזמנים שנקבע מראש.

מיהו האחראי על ניהול ופיקוח בניה?

ברגע שמחליטים לבנות פרויקט בנייה, קודם כל נבחר מפקח בנייה שייקח על עצמו לנהל ולפקח את מערך הבניה בפרויקט ולוודא כי כל השלבים הדרושים נעשים בזמן הנכון. תכנון לוח זמנים בפרויקט בניה זו עבודה שמצריכה ניסיון רב ועל כן, לצורך ניהול ופיקוח בניה נכנסים חברות קונסטרוקציה מקצועיות שהן אלו אשר מפקחות על כל הפרויקט ולרוב, לא מדובר באדם אחד בודד שלוקח על עצמו את כל העבודה (כי העבודה היא רבה והיא מצריכה מעקב עקבי בכל שעות היממה).

חברות לבניות הנדסיות עם מהנדסי קונסטרוקציה מובילים, משתלבות במערך פיקוח בנייה ותכנון כל שלב בפרויקט שבסופו של דבר יוביל לסיום הבניה בזמן המתאים ובתקציב המיועד.

פיקוח בניה

מה בודק מפקח בנייה?

על מפקח בניה מוטלת עבודה רבה הכוללת בתוכה מספר תחומים, והם:

1. תכנון תקציבי בניה

חברה שתיקח על עצמה פיקוח בניה, חייבת לדעת לנהל את תקציב הבניה שהוכן לה מראש ולדעת לחלק את תקציבי הבניה בין עבודות הקבלנים השונות לצד חומרי הבניה הדרושים לעבודה איכותית וכן גם, ניהול תרשים מדויק של הוצאות שעתידות להיות לפרויקט הבניה ולקיחה בחשבון כי התקציב שהוחלט מראש לפרויקט, חייב להתבצע במסגרת סכום הכסף שנקבע וחלילה לא יותר אחרת, הדבר עלול לגרור איחור בסיום הפרויקט שבסופו של דבר יפגע מאוד בבעלי הפרויקט.

תכנון התקציבים זו עבודה מאוד לא פשוטה שמצריכה ניסיון רב, ופעמים רבות חברות שלוקחות על עצמן ניהול ופיקוח בניה, אינן מסכימות לעשות זאת בתקציבים שהמשקיעים מוכנים לגייס, ובדיוק במעמד הזה מתחיל להתנהל משא ומתן בין בעלי הפרויקט לחברות הפיקוח שלוקחות על עצמן את תהליך ניהול התקציב.

2. תכנון לוח זמנים

כל פרויקט בניה מצריך תכנון קפדני של לוח זמנים, בעוד שאי עמידה בלוח הזמנים עלולה לגרור חיובים נוספים ומיותרים שיכולים לסכן את תקציב הבניה של כל הפרויקט. עוד לפני שמתחילים לגייס את הקבלנים ומזמינים את החומרים הדרושים לעבודה, עורכים קודם כל לוח זמנים קפדני העומד בצפי סיום הפרויקט והשלמת כל חלקי העבודה.

3. גיוס קבלנים לאתר הבניה

מפקח בניה הוא זה שיגייס את הקבלנים שייקחו חלק במערך הבניה של הפרויקט. קבלני בניה מכל התחומים שיעמדו בלוח הזמנים שנקבע מראש ובתנאי התקציב שיקבע מולם.

4. בחירת חומרי גלם

חברה לניהול ופיקוח בניה צריכה גם לבחור את חומרי הגלם שאיתם היא הולכת לבנות את הפרויקט שלה. בחירה של חומרי גלם איכותיים חשובים לתוצאה הסופית ויותר חשוב מזה, זה לאתר את חומרי הגלם במחירים הנוחים והמשתלמים ביותר.

5. איתור סכנות במהלך הבניה

אחד מהתפקידים החשובים ביותר שעליהם אחראי מפקח בניה וכן גם ממונה בטיחות מטעמו, זה הפיקוח על חיי האדם במהלך עבודת הבניה. באתרי הבניה השונים ישנן סכנות רבות לחיי אדם, ועל כן, הבניה חייבת להיות מתוכננת בצורה קפדנית ואיכותית בכדי שאף עובד לא יפגע.

פיקוח בניה עם חברה מקצועית

רפי אנונו – ניהול ופיקוח בניה בתחום ההנדסה האזרחית וקונסטרוקציה

אנחנו בחברת רפי אנונו הנדסת מבנים בע"מ גאים להיות אחת מהחברות המובילות כיום בישראל בתחום פיקוח בניה וניהול פרויקטים של הנדסה אזרחית וקונסטרוקציה מתקדמת אשר מלווים אותנו בכל תחומי החיים. בין אם הפרויקט שלכם עוסק בבנייה של מבנים או שאולי מדובר בתכנון תשתיות וכבישים, אנחנו בחברת רפי אנונו נשמח לסייע לכם בכל רגע נתון.

עם צוות מהנדסי הקונסטרוקציה שלנו, הפרויקט שלכם יהיה בידיים הנכונות והאמינות ביותר. השאירו את הפרטים שלכם באתר שלנו ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.

דילוג לתוכן