אנונו רפי

מהנדס קונסטרוקטור

מהנדס קונסטרוקטור - ת. עניינים

מהנדס קונסטרוקטור - אילוסטרציה 1

מהנדס קונסטרוקטור - כיצד לבחור?

לדעת כיצד לבחור מהנדס קונסטרוקטור הינו דבר חיוני כאשר מתחילים פרויקט בנייה, שכן המשימות והשירותים שלו ממלאים תפקיד חיוני בתהליך הבנייה. לכן, כדאי להקפיד על מחקר יסודי של חברות בנייה לפני סגירת משא ומתן מולן, בכדי שתוכלו להבין מה רמת הניסיון ומתודולוגיית העבודה שלהן . במקרים אלו ראוי לזכור כי זול הוא יקר. במילים אחרות, אם תתמקדו בהעסקת קונסטרוקטור במחירים הנמוכים, אתם עלולים לבזבז זמן וכסף יקר

קונסטרוקטור מומלץ - למה לשים לב?

מטרת העל של מאמר זה שתלמדו על עולם הבנייה, על מנת שתוכלו לקבל החלטות נכונות, שכולות ואינטיליגנטיות על איך לבחור מהנדס קונסטרוקטור. התועלת בכך גדולה מאוד, מכיוון שהיא תאפשר לכם לדעת האם הקבלן חייב כסף, או אפילו גרוע מכך, האם הוא פושט רגל . למרבה הצער, ישנן חברות נוכלות רבות שמחפשות רק להונות את הלקוחות שלהן . האסטרטגיה שלהם היא להמשיך ולהציע את שירותיהם ה"מקצועיים" בשוק מתוך כוונה להשתמש בכספי לקוחותיו לפירעון חובות. אז זה חיוני לבדוק כי הקבלן אמין מהרגע הראשון שהוא מציג לכם את שירותיו

עוד היבט חשוב הוא לחקור את המוניטין ואת אמינותה של החברה. למשל, האם היא מאופיינת בעבודות טובות או שאסור לסמוך עליה? האם יש לה המלצות מלקוחות מרוצים? 

אם ברצונך לענות על שאלות אלו, עליכם לפנות לעירייה. ספציפית אל מי שנמצא בתפקידים במקומות כגון –  המחלקה לפיקוח מבנים, או החברה הכלכלית לחיפה

כך תוכלו לקבל מידע מדויק, מעודכן, אמיתי ומדויק על ביצועי הקבלן. וכתוצאה מכך, תדע מול מי אתה עומד. היבט בסיסי נוסף שכדאי לזכור הוא שנות הניסיון שלהם . עדיף שתעבוד עם קונסטרוקטור שיודע מה הוא עושה, ולא עם אחד שצריך לפנות אליו בכל עת כדי לפתור תקלות.

מהנדס קונסטרוקטור - אילוסטרציה 2

קונסטרוקטור מחיר

עם זאת, עליכם לדעת שתפקידו של הקונסטרוקטור הוא בדרך כלל הגבוה ביותר בתקציב .

למעשה, ההבדלים בהוצאות פרוייקט הבנייה לאדריכל או למודד, לזה שמוקדשות לבנייה, הוא תהומי.

כדי לתת מושג מדויק יותר לגבי זה, נשתף דוגמה היפותטית. נניח שיש לכם תקציב של מליון שקלים בכדי לבנות בית . במקרה כזה, נוכל לומר לכם שהשניים הראשונים יקבלו כ -90 אלף שקל בסך הכל, בעוד שחברת הבנייה תקבל סכום כפול מזה בכ-9 .בדיוק בגלל זה ברצוננו להסביר כיצד לבחור מהנדס קונסטרוקטור טוב . זאת אומרת, אחד שמסוגל להבטיח את הצלחת הפרויקט שלכם.

יחד עם זאת, 

בחירת מהנדס בניין אמין וטוב מרמזת על כך שהמחירים שלו לא בהכרח יהיו צנועים.

והסיבה לכך פשוטה –  חברת הבנייה והמהנדס קונסטרוקטור בעצמו בנו רקורד מעולה שנרכש במשך שנים של ניסיון ושתורגם למוניטין מעולה. 

מה שאומר שיותר לקוחות רוצים לעבוד איתם, דבר שיוצר תחרות על הזמן והניסיון שלהם, שגורם לכך שהמחירים שלהם עם הזמן יעלו. 

המפתח לבחור נכון הוא לא לשלול בגלל המחירים. כי לרוב המחיר יהיה תואם לערך שתקבלו. 

לסיכום,

בחירת קונסטרוקטור זאת עבודה לא פשוטה שמצריכה ממכם לעשות מחקר יסודי לגביי חברת הבנייה, המהנדס, תהליך העבודה שלהם, החומרים ועוד.. 

אל תהססו לבקש לעיין ברזומה הבנייה שלו , לבקר בבתים או בבניינים שהוא בנה, בכדי שתוכלו להעריך טוב יותר את עבודותיו והאם אלו תואמים לדרישותיכם.

דילוג לתוכן