אנונו רפי

מהנדס מוסמך - מיהו ועל מה אחראי?

מהנדס מוסמך

מהנדס בניין הנו מהנדס המתמחה במבנים. מבנים צריכים להיות מסוגלים להחזיק מעמד תחת עומסים כבדים המופעלים עליהם ולהתנגד בצורה יעילה או להגן מפני כוחות הטבע כגון הצפות או רעידות אדמה. מהנדס בניין ישקול את כל הכוחות הללו ויתכנן את המבנה כך שיהיה תקין מבחינה מבנית.

מהנדס מאמר double-exposure-construction-engineer-holding-blueprint-construction-site-blue-city (1)

מיהו מהנדס מוסמך?

מהנדס מוסמך הוא מהנדס הרשום בפנקס המהנדסים והאדריכלים של זרוע העבודה במרשם האוכלוסין המקנה הכרה בתואר מהנדס מוסמך, ומהווה תנאי לקבלת רישיון לעסוק בתחומי ההנדסה והאדריכלות.

מה ההבדל בין מהנדסים, אדריכלים וקבלנים?

  • מהנדסי בניין מתמחים בין היתר בתכנון עמודי התמיכה,  חישוב עומסי משקל, ובבחירת חומרי הבניין. במהלך הבנייה הם בוחנים ומעריכים תכניות וכן בודקים את המבנה וסביבתו.
  • אדריכלים מתמקדים בעיקר בשלב התכנון. הם מתמקדים באסתטיקה, עיצוב ופונקציונליות של בניין.
  • הקבלנים מתמקדים בשלב הבנייה. הם אלה שעוקבים אחר התוכניות ומביאים עיצובים לחיים.

קונסטרוקטור - על מה אחראי ?

קונסטרוקטור אחראי על ניהול והובלת פרויקט בנייה. בין אם מדובר בבנייה של בית, בניין, שכונה חדשה או כל פרויקט שיש בו צורך בבניה, מהנדס קונסטרוקציה ייקח בו חלק, כי הוא הגורם האחראי לפרויקט מהסוג הנ"ל. כל פרויקט מתחיל משלבי תכנון ועיצוב, וזה בדיוק מה שעושה אדריכל מוסמך, מייצר את הסקיצה ומעבירה לחברת הבניה.

מהנדס מאמר construction-building-workers-working-site-cloudy-day (1)

רפי אנונו – תכנון, פיקוח וניהול פרויקטים הנדסיים

אנחנו בחברת רפי אנונו הנדסת מבנים בע"מ, גאים במה שבנינו במשך שנים רבות. באתר זה תוכלו למצוא פרויקטים שהובלנו והוצאנו לפועל מא – ת' עם צוות המהנדסים המובילים בישראל. אנחנו מתמקצעים בניהול, פיקוח ותכנון פרויקטים מתקדמים. 

דילוג לתוכן