אנונו רפי

חידוש מבנים - אילו סכנות מונעים?

חידוש מבנים ישנים

מחפשים חברה מקצועית שמתמחה בחידוש מבנים? צריכים לחזק את הבניין הישן שלכם ולא יודעים למי לפנות? הכירו את החברה המובילה בישראל לשיקום מבנים ישנים , רפי אנונו הנדסת מבנים בע"מ. אנחנו יכולים לעזור ליזמים ופרטיים כאחד ב:

תוך כדי ביצוע כלל הבדיקות הנדרשות לבטיחות הבניין.

חידוש מבנים מאמר security-scaffolding (1)

מדוע תחום חידוש מבנים מבוקש בישראל?

אחת התופעות המעניינות שמתרחשות במדינת ישראל בכל פעם שעולה נושא הנדלן על השולחן הינה, נושא "חידוש מבנים ושיקומם". בישראל קיימות שתי בעיות מרכזיות בבתים רבים, כגון: 

  • סכנה מפני רעידת האדמה הצפויה להגיע בכל כמה עשורים
  • ושהבתים הישנים שנבנו בעשורים הראשונים של קום המדינה, הרבה מהם אינם ראויים עוד למחייה (ובטח שלא ראויים להתמודד עם רעידת אדמה)
זאת בדיוק הסיבה שרבים מבעלי הדירות פונים לחברות הנדסת מבנים מקצעויות שיכולות להעניק פתרונות שימור מבנים וחיזוק מבנים ישנים

נכון לימינו, מתבצעים פרויקטי בנייה שונים ברחבי הארץ שנועדו לחזק את מצבו של הבניין וכן גם לצרף לכל בניין תמיכה חיצונית בדמוי תוספת של חדרים וממד, שלא רק ישמרו על המבנה מפני ירי של טילים אלא גם יספקו יציבות וחיזוק ליסודות הבניין עצמו.

רבים מאיתנו מכירים את הפרויקט (תמא 38) שנועד במיוחד בשביל זה.  אבל אם מבנה המגורים שלכם לא נבחר לפרויקט התמ"א או אם אתם זקוקים לחידוש ושימור מבנה ישן למה שלא תפנו למהנדס קונסטרוקטור מקצועי שיעזור לכם בתכנון פרוייקט שימור הבניין שלכם.

מהם הסכנות במבנים ישנים?

חשוב להבין כי מדינת ישראל נמצאת על הבקע הסורי-אפריקני  ואשר בגל התנועה הטקטונית עלול להרעיד את האדמה בכל רגע נתון ואפילו עושים זאת בהדרגה במהלך כל השנים הללו ( אפילו מבלי שאנחנו נרגיש). אומנם, אנחנו בני האדם לא מרגישים את רעידות האדמה הזעירות שמתרחשות כאן באזור אבל, המצב הזה לא נכון עבור המבנים השונים (ובמיוחד עבור מבנים ישנים).

מדוע כל מבנה ישן מחויב לעבור שימור וחיזוק מבנה?

התנועה הטקטונית של האדמה מזיזה את המבנים באופן איטי לאורך זמן, כך שהבניין מאבד מיציבותו מכיוון שמרכז המסה של הבניין משתנה. זאת בדיוק הסיבה שצריך לבצע חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה בכל אותם הבניינים שנבנו בשנים הראשונות של הקמת המדינה המועדים לפורענות. 

חידוש מבנים מאמר engineer-technician-team-working-discussing-new-home-construction-siteconstruction-engineering-occupation-project (1)

חידוש מבנים - רפי אנונו הנדסת מבנים בע"מ

אנחנו בחברת רפי אנונו נעניק לכם את הפתרונות המתקדמים לתחומי חיזוק מבנים ושימורם. עם צוות מוכשר של מהנדסים מובילים בתחומם שכבר לקחו חלק במאות פרויקטים ברחבי ישראל, ויכולים להבטיח לכם שהמבנה שלכם יעבור תהליך של חידוש מבנה עד שתוכלו להיות רוגעים ליציבותו של ביתכם. אנחנו מזמינים אתכם לפגישת הכרות עימנו. 

דילוג לתוכן