אנונו רפי

הנדסת תנועה - מהי?

הנדסת תנועה

עם קצב גידול האוכלוסייה המהיר בישראל, ורִבּוּי מספר כלי התחבורה כתוצאה מכך, ישנו רק תחום אחד שמקל על הגודש בכבישים (פקקים), לייצר פתרונות תחבורה נוספים ומבטיח לאזרחים דרך בטוחה לנסיעה בכבישי ישראל. זאת היא בדיוק מטרתה של הנדסת תנועה.  

הנדסת תנועה - מהי? מאמר large-suspension-bridge-chao-phraya-river (1)

מהי הנדסת תנועה?

הנדסת תנועה כוללת:

  • תכנון מערך קפדני של ניתוב הדרך,
  • מיקום הרמזורים,
  • כמות הנתיבים של כביש,
  • תכנון אורכה, צורתה האופקית או המעגלית של הדרך. 

מהנדס תנועה - מה עושה?

מהנדס תנועה עורך ניתוחי קיבולת כדי לקבוע כמה תנועה יכולה להתאים באופן הגיוני לכביש בצורה בטוחה ויעילה. בנוסף, הוא וצוותו עורכים ספירות תנועה עבור כבישים וצמתים כדי לקבוע את נפח התנועה, לאן התנועה מגיעה וממנה וסוג התנועה בכביש (משאיות, כלי רכב פרטיים, אוטובוסים וכו')

מהנדס תנועה לא רק בוחן את כמות ומצב התנועה במקום (בעוד שזהו עיסוקו העיקרי) אך גם מתייחס מהנדס התחבורה לחומרי הבנייה, לתחזוקת הכביש, לשיפועי הכביש שיכול לעבור גם בצורה מעגלית עם פניות ופיצולים בצדדיו השונים, ומקורות המים שיש באזור שיכולים בקלות רבה מאוד לחלחל בסדקים השונים העלולים להיווצר בכביש, ולגרום בסופו של דבר להיווצרותם של בולענים בעתיד.

כיצד הפכה הנדסת תחבורה לאחד התחומים המבוקשים בשוק?

העולם שלנו הולך ומתפתח בקצב מסחרר. ההתחדשות העירונית עלתה לשלב גדול יותר כשהביקוש הוא לייעל את מערך התחבורה הקיים, לייצר פתרונות ואלטרנטיבות לבעיות הפקקים והכבישים העמוסים וליצור כבישים מהירים או אפילו לתכנן תשתיות שינוע חדשות של תחבורה ציבורית מתקדמת שנועדה לצמצם את כמות הרכבים. כך בעצם הפכה הנדסת תחבורה לאחד התחומים המבוקשים ביותר בעולם שיכול להבטיח לנו שימוש יעיל ובטוח בדרך שלנו ולייצר לנו פתרונות וכבישים חדשים שיסייעו למטרות השינוע שלנו ביומיום.

הנדסת תנועה - מהי? מאמר symbol-work-tools-road-construction-city-streets-brick (1)

למה כדאי לכם לבחור דווקא בנו?

אנחנו בחברת רפי אנונו הנדסת מבנים בע"מ מתמחים בשירותי הנדסה אזרחית ומספקים פתרונות קונסטרוקציה מתקדמים לצד תכנון, בקרה, פיקוח וניהול פרויקטים הנדסיים מורכבים וקלים בכל רחבי הארץ. אם אתם גורמי מקצוע במשרד התחבורה ומחפשים חברת הנדסת תחבורה מקצועית, השאירו עכשיו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם.

דילוג לתוכן