אנונו רפי

הנדסת תחבורה - מה חשוב לדעת?

הנדסת תחבורה

הנדסה אזרחית זהו תחום העוסק במתן מענה הנדסי של כלל התחומים בחיינו. כך למשל, נושא התחבורה. בין אם מדובר בנסיעה בתחבורה ציבורית או ברכב הפרטי, את כבישי ישראל, מתכננים מהנדסים המתמחים בהנדסת תחבורה הכוללת: תכנון תחבורה, הנדסת כבישים, הנדסת תנועה ועוד.

הנדסת תחבורה מאמר future-building-construction-inventive-engineering-project (1)

מיהו מהנדס תחבורה?

מהנדס תחבורה מתכנן ומכין תוכניות ראשוניות וסופיות לכבישים מהירים, גשרים, תשתית ביוב, שירותים עירוניים, תאורת כבישים, מכשירי בקרת תנועה, מערכות תבוניות לתחבורה ומתקני כבישים מהירים שונים כגון מחלפים.

מהם תתי המקצועות בתחום הנדסת תחבורה?

מהנדס תנועה, מהנדס כבישים או תכנון תחבורה, כל המושגים הללו כפופים תחת תחום הנדסת התחבורה בעוד שלכל אחד מהנושאים הללו ישנו תפקיד חשוב.

תכנון תחבורה

אחד התחומים החשובים שנועדו לסדר את מערך התחבורה על כבישי הארץ. מהנדס תחבורה צריך להחליט את זמני נסיעת כלי התחבורה הציבוריים השונים תוך התחשבות בכלי התחבורה הפרטיים ובגדליהם השונים. תכנון תחבורה מקצועי עוסק בנושאי השתלבות התחבורה בכבישים עירוניים ומגיע לבחון פתרון לעומס בכבישי הארץ. מתכנן התחבורה צריך לתכנן את מספר הנתיבים בכביש, את מיקומן של תחנות האוטובוס ומיקומם של הרמזורים.

מהנדס תנועה

תחום הנדסת תנועה עוסק ביישום החזון של מי שאחראי על תכנון התחבורה באזור. מהנדס התנועה צריך להכין סקיצת בניה מפורטת ומקצועית אשר באמצעותה ניתן יהיה לבנות את הכביש החדש יחד עם כל הפרטים שמתכנן התחבורה דאג להכין. מהנדס התנועה בוחן את השיקולים הפיזיקאליים של מערך הבניה ואילו שמתכנן התחבורה הוא זה שאחראי על השיקולים הכלכליים.

הנדסת תחבורה מאמר yellow-road-marking-road-surface (1)

רפי אנונו – ניהול ופיקוח פרויקטים הנדסיים מורכבים

אנחנו בחברת רפי אנונו, הנדסת מבנים בע"מ, מתמחים בתחום ההנדסה האזרחית ומספקים פתרונות ושירותי ייעוץ, תכנון, פיקוח וניהול פרויקטים הנדסיים. לרשותנו עומד צוות מקצועי של מהנדסי תחבורה ותנועה שייקחו חלק בבנייה של מערכי הכבישים בכל אזור בארץ. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר או להשאיר פרטים באתר ונציגנו ידאג לחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן