אנונו רפי

בניית ממד בבית פרטי

בניית ממד בבית פרטי

בשנים האחרונות עולה יותר ויותר האיום של מתקפת טילים מהמדינות השכנות ומחשש למלחמה כוללת. לכן, עולה השאלה של בניית ממד בבית פרטי בכל פעם מחדש.

בניית ממד בבית פרטי מאמר construction-residential-new-house-progress-building-site-housing-estate-development (1) (1)

מה דרוש כדי לבנות ממד בבית?

נתחיל בזאת שאם החלטתם לבנות ממד, אתם תזדקקו תחילה לאישורים מהעירייה וממהנדס העיר שיאשרו לכם לבצע את הפרויקט. רק לאחר שהוצאתם את כל האישורים הנדרשים, אתם תצטרכו למצוא מהנדס מבנים וקונסטרוקטור שיתכננו ויוציאו לפועל את בניית הממד.

כמה יעלה הוספת ממד לבית פרטי?

כמו שכבר ציינו בתחילת המאמר, המחיר הממוצע לבניית ממד בבית פרטי סטנדרטי יעמוד על כ- 150 אלף שח בממוצע. בנוסף, ישנן משפחות הבוחרות להרחיב את הממד מעבר לגודל הסטנדרטי או להכניס בו שינויים מבניים כאלה או אחרים. דברים אלו יכולים להקפיץ את תג המחיר הכולל של הפרוייקט בניית ממד. זאת ועוד,

סיבה נוספת למה בוחרים לבנות ממד בישראל היא שככה יותר קל לקבל אישורי בניה לחדר נוסף בבית או למרפסת שמש מכיוון שמדינת ישראל וכן גם העיריות מעוניינות בכך שלבתים הפרטיים ולכל בתי המגורים יהיו ממדים. 

בניית ממד בחצר, האם בטיחותי?

שאלה חשובה שרבים שואלים אותה: "האם זה בטיחותי לבנות ממד בחצר הבית?" או שאולי, נכון לבנות ממד דווקא צמוד כהרחבה של הבית? והאמת היא שמדובר בנושא חשוב, כי הרי מקלטים ישנים היו נבנים בכלל מתחת לאדמה (מה שהיה נחשב בעיני רבים מהאנשים כמקום "בטוח" בעת מתקפה אפשרית) אבל, לא באמת כך המצב, כי הרי שגם ממד בחצר נחשב לבטיחותי ואף מומלץ מכיוון שאז ניתן לוודא מכל כיווני הממד כי הבניה נעשתה באופן המותאם לבניית חדר הממד. אלה נבנים מבטונדות איכותיות ויציבות עם קירות עבים וברזלים מיוחדים שיהוו הגנה מפני טילים. 

בניית ממד בבית פרטי מאמר aerial-view-unfinished-frame-private-house-foundation-construction (1)

רפי אנונו בע"מ הנדסת מבנים – הוספת ממד לבית פרטי

נושא הבטיחות של כל משפחה זהו תחום חשוב בכל חודשי השנה במדינה שלנו, ועל כן, אנחנו מייחסים חשיבות רבה לבניית ממד בית פרטי או כל פרויקט בניה אחר שביצענו.

דילוג לתוכן