אנונו רפי

בנייה מתועשת - כל מה שחשוב לדעת

בנייה מתועשת

עסקים בכל הגדלים מוצאים לעיתים צורך לנהל פרויקטים של בנייה מתעושת על חשבונם או במסגרת חוזים גדולים יותר. אפילו עסקים קטנים יותר עשויים לדרוש הרחבה של מתקנים קיימים או בניין חדש. תכנון פרויקטים הנדסיים כאלה, שליטה בעלויות ולוחות זמנים הם לרוב מאתגרים ודורשים הבנה מעמיקה של טכניקות ל – ניהול בנייה כדי להביא את הפרויקט לסיום מוצלח.

בנייה מתועשת מאמר construction-silhouette (1)

מהי בניה מתועשת ?

כאשר מדובר בבניה מתועשת הרי שמדובר בשיטות בנייה רבות אשר נועדו להקל ולייעל את תהליך הבנייה באמצעות פתרונות תעשייתיים. העקרון של שיטת הבנייה המתועשת הינו ייצור רכיבים של מבנים בעזרת אמצעי עזר מיוחדים שמייעלים את העבודה ומאפשרים לבנות קונסטרוקציה מהירה ויציבה.

לצורך המחשתו של תחום הבנייה המתועשת, נסו לדמיין פס ייצור שמאפשר למפעל לייעל את עבודתו ובכך לייצר כמות יותר גדולה של מוצרים באיכות הגבוהה ביותר – זה בדיוק התהליך שנעשה בשטח כאשר מדובר בשיטות בנייה שונות.

בבנייה המתועשת לרוב משתמשים בטפסות העשויות פלדה שאליהם ניתן לצקת את החומר אשר יהפוך בסופו של דבר לרכיב הסופי והנחוץ לצורך בנייה. בבנייה המתועשת נעשה שימוש רב יותר באמצעים מכניים הנדסיים שמאפשרים לבנות מבנים ולייעל את העבודה באופן מהיר ופשוט. לכן, הבנייה המודרנית ככלל, תתבצע על אופן הבנייה המתועשת אשר שונה במהותה משיטות בנייה שונות, בעוד שאחת מהן היא – הבנייה הטרומית.

מהי בנייה טרומית?

כאשר מדברים על בנייה טרומית, בעצם מדובר בשיטת בנייה מהירה שנועדה להקים מבנים מחלקים מוכנים אשר מגיעים ישירות מהמפעל. לשיטה הזו קיימים יתרונות וחסרונות רבים, כאשר היתרון הגודל ביותר בשיטה הנ"ל זה שאופן העבודה מתבצע באופן מהיר במיוחד, כאשר תוך זמן קצר ביותר ניתן כבר להעמיד בית פוטנציאלי למחייה, ואילו המחיר של בנייה מהסוג הנ"ל נחשב לזול במיוחד בשוק העולמי.

לעומת זאת, החיסרון המסיבי של השיטה הנ"ל נוצר מכך שמדובר בשטחים מוכנים אשר מיובאים מהמפעל ובעת חיבורם יכולים להעיד על קונסטרוקציה שתחשב ברמת איכותית פחותה יותר מאשר זו אשר נבנית באמצעות בטון, ובנוסף לכך גם, מבנה אשר נבנה באמצעות בנייה טרומית יכול לחוות בעיות של נזילות, שכן החריצים בין החיבורים השונים יכולים להתפתח באופן מהיר יותר, מה שפחות מתרחש בבניה מהשיטות האחרות בהן יוצקים בטון שמונע את החריצים האפשריים.

בנייה מתועשת מאמר safety-body-construction-working-height-equipment (1)

שיטות בנייה מאז המאה ה – 20

החל מהמאה ה-20 אנחנו עדים לכך שפותחו שתי שיטות בנייה, כאשר האחת מהן שהייתה מקובלת יותר באותם הזמנים הינה הבניה הטרומית, כאשר אנשים יצרו בסדנאות השונות חלקים של מבנים אשר בשטח המבנה הורכבו יחד, בעוד ששיטת הבנייה המתועשת הפכה גם היא לנפוצה החל מהמאה ה-20 אשר פיתוחה הטכנולוגי עם השנים האחרונות אפשר לבנייה המתועשת להגיע לדרגות בנייה משמעותיות ויעילות במיוחד.

רפי אנונו הנדסת מבנים בע"מ – בנייה מתקדמת

אצלנו בחברת רפי אנונו הנדסת מבנים בע"מ, אתם תוכלו להנות מפתרונות בנייה מתקדמים ביותר אשר אופייניים למאה ה-21, וכוללים: בנייה איכותית ותכנון מערך קונסטרוקציה מדויקת ביותר. חברתנו מתמחה בבניות הנדסיות מכל הדרגות ורמות הקושי השונות ואנחנו מספקים שירותי ייעוץ ותכנון מערכי בניה מתקדמים ומסובכים ביותר אשר מתאימים לכלל רחבי הארץ ולכל סוגי המבנים השונים שאתם תהיו מעוניינים לבנות.

בניות תעשייתיות, מבני מגורים, תכנון מערכי בנייה לקונסטרוקציה קיימת ועוד – את כל השירותים הללו אתם תוכלו למצוא אצלנו בחברת הדגל הישראלית, רפי אנונו הנדסת מבנים בע"מ.

דילוג לתוכן